Strona głównaAktualnościWielkimi krokami zbliża się Orszak Trzech Króli 2022 - zapraszamy!

Wielkimi krokami zbliża się Orszak Trzech Króli 2022 - zapraszamy!

W 2020 roku Orszak Trzech Króli odbył się w 900 miejscowościach w Polsce. Wzięło w nim udział około 1,3 miliona osób. Kilkanaście Orszaków przeszło też poza granicami Europy: w Ameryce Północnej i Południowej, Afryce i Azji. Historia krakowskiego Orszaku sięga roku 2010. Od samego początku związane są z nim nasze placówki.

Wielką radością jest dla nas fakt, że jako społeczność krakowskiego Sternika możemy dzielić się wartościami, które są dla nas ważne i dać temu wyraz podczas obchodów Święta Objawienia Pańskiego, uroczystej Mszy Świętej oraz wesołego korowodu.

Wspólne świętowanie jest także dobrą okazją, aby pokazać mieszkańcom Krakowa nasze placówki, a przez to pomóc w ich promocji. Od początku istnienia Orszaku w Krakowie, Sternik jest jego stałym elementem, dzięki tablicom z nazwami szkół oraz strojom uczestników - aniołów, dwórek i rycerzy z tarczami. Chcielibyśmy, żeby było nas jak najwięcej!

Zapraszamy również do wzięcia udziału w kweście na rzecz pomocy podopiecznym Dzieła Pomocy Świętego Ojca Pio. Można również dołączyć do tej akcji jako wolontariusz. Planujemy przy tej okazji rozdawać ulotki informacyjne o krakowskim Sterniku.
 
Zachęcamy Państwa wraz z całymi rodzinami do udziału. Niech nikogo z nas nie zabraknie!

 

Dołącz do nas

Rekrutacja na rok 2022/2023

Kalendarz

loader

Użytkownicy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

LogowaniePrzedsięwzięcie MEiN: „Poznaj Polskę”

 
 

Napisz do nas

Jeśli masz jakiekolwiek pytania napisz do nas na adres

szkola.wierchy@krakow.sternik.edu.pl

lub skorzystaj z formularza kontaktowego w dziale kontakt.

Kontakt

WIERCHY Szkoła Podstawowa Fundacji Sternik-Kraków

ul. Radzikowskiego 52, 31-305 Kraków

tel.: 12 623 76 24