Orszak Trzech Króli

Czym jest?

"Od początku Orszak Trzech Króli jest inicjatywą lokalną organizowaną dobrowolnie przez rodziców, szkoły, młodzież, dzieci. Jest okazją do wspólnego działania całych rodzin oraz lekcją obywatelskiej aktywności. Corocznie w przygotowanie Orszaku zaangażowanych jest setki wolontariuszy.

Obecnie Orszak Trzech Króli staje się już w wielu miejscach wydarzeniem, w którym uczestniczą dziesiątki tysięcy osób - całe rodziny, stowarzyszenia, organizacje, wspólnoty parafialne i pojedynczy ludzie.

Orszak  to okazja do wspólnego działania całych rodzin. Doskonała sposobność do tego, by razem z innymi – często nieznanymi ludźmi – zrobić coś dla innych. Nie tylko razem śpiewamy kolędy, ale też razem zbieramy pieniądze na cele charytatywne. Przez osobisty przykład pokazujemy też naszym dzieciom, jak radosne i otwarte jest chrześcijaństwo."

Poczatki...

"Inicjatywa zorganizowania ulicznych jasełek powstała w szkole „Żagle” prowadzonej przez Stowarzyszenie „Sternik”. Dziś trudno uwierzyć, że impreza zakrojona na tak szeroką skalę – angażująca dziesiątki tysięcy osób idących w wielobarwnych orszakach w wielu miejscowościach w Polsce i zagranicą – narodziła się z małego, szkolnego przedstawienia."

(więcej o historii Orszaku

Orszak "krakowski"

Od 2011 roku Orszak Trzech Króli odbywa się w Krakowie, gdzie lokalnym organizatorem jest Fundacja Kacpra Melchiora i Baltazara.

Rok rocznie w wydarzenie czynnie zaangażowane są Rodziny z naszych Placówek edukacyjnych.

(więcej o Orszaku krakowskim)

Więcej w tej kategorii:

Media

Dołącz do nas

Rekrutacja na rok 2020/2021

Kalendarz

loader

Użytkownicy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie 
 

Napisz do nas

Jeśli masz jakiekolwiek pytania napisz do nas na adres

szkola.wierchy@krakow.sternik.edu.pl

lub skorzystaj z formularza kontaktowego w dziale kontakt.

Kontakt

WIERCHY Szkoła Podstawowa Fundacji Sternik-Kraków

ul. Radzikowskiego 52, 31-315 Kraków

tel.: 12 623 76 24