Strona głównaEsejeEsej nr 2 - CZYM I PO CO JEST DZIENNIK ELEKTRONICZNY?

Esej nr 2 - CZYM I PO CO JEST DZIENNIK ELEKTRONICZNY?

Esej w Tygodniku (część 2)

 

 

CZYM I PO CO JEST DZIENNIK ELEKTRONICZNY?

 

            Najprościej ujmując, dziennik elektroniczny jest programem komputerowym służącym do rejestracji wszystkich informacji o uczniu oraz zajęciach szkolnych. Wprowadziliśmy go głównie z myślą o tym, aby uprościć prace pedagogom oraz ułatwić komunikację na linii Rodzic-nauczyciel. Dziennik elektroniczny ma także pomóc w monitorowaniu postępów dydaktycznych i wychowawczych chłopców. Program pozwala kontrolować rodzicom agendę swojego dziecka, dzięki czemu można skuteczniej pomagać uczniowi w nauce planowania, weryfikując informacje zapisane przez ucznia i wpisane w e-dzienniku. Szkoła nie rezygnuje więc z agend uczniowskich, które są doskonałym narzędziem do budowania u chłopców odpowiedzialności przez zapisywanie terminów zadań domowych, kartkówek, sprawdzianów oraz różnego typu ważnych wiadomości.

 

Nauczyciel, korzystając z e-dziennika, może tworzyć statystyki postępów ucznia w nauce, drukować je, prezentować na zespołach szkolnych lub wykorzystywać dostępne informacje podczas rozmów z rodzicami. Poza informacjami o ocenach, do systemu można wprowadzać dane dotyczące obecności uczniów na zajęciach wraz ze spóźnieniami, wpisywać pochwały lub uwagi. Te informacje mogą być pomocne także tutorom podczas indywidualnych rozmów z uczniami. Rodzice i nauczyciele uczą się korzystać z mobilnego dziennika. Społeczność szkolna powinna starać się używać tego programu jako pomocnego narzędzia w wymianie informacji i monitorowaniu postępów uczniów. Korzystajmy więc mądrze z dobrodziejstw współczesnej technologii informatycznej, nie bójmy się jej i od czasu do czasu zaglądajmy do e-dziennika.

 

Ważne! Ocena wystawiona przez nauczyciela pojawia się z dwu dniowym opóźnieniem na koncie rodzica. Ma to na celu danie uczniom pierwszeństwa w procesie poinformowania rodziców o ocenie, pochwale lub uwadze.

 

 

KORZYŚCI DLA RODZICA:

  1. Możliwość bieżącej kontroli postępów dziecka w nauce,
  2. Monitorowanie liczby spóźnień (praca nad punktualnością) oraz frekwencji dziecka na zajęciach,
  3. Wgląd w plan lekcji, zapowiedziane sprawdziany, kartkówki, zadania domowe itp.
  4. Otrzymywanie wiadomości od nauczycieli, wychowawcy klasy, 
  5. Śledzenie aktualności, otrzymywanie przypomnień,
  6.  Wysyłanie wiadomości do nauczycieli czy wychowawcy klasy,
  7.  Łatwy dostęp do systemu za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

W razie wszelkich problemów związanych z użytkowaniem e-dziennika MobiReg proszę kontaktować się z:

Jarosławem Kubizną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Łukaszem Smołą Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jarosław Kubizna

Ostatnio zmieniany środa, 20 luty 2019 12:04

Dołącz do nas

Rekrutacja na rok 2020/2021

Kalendarz

loader

Użytkownicy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie 
 

Napisz do nas

Jeśli masz jakiekolwiek pytania napisz do nas na adres

szkola.wierchy@krakow.sternik.edu.pl

lub skorzystaj z formularza kontaktowego w dziale kontakt.

Kontakt

WIERCHY Szkoła Podstawowa Fundacji Sternik-Kraków

ul. Radzikowskiego 52, 31-315 Kraków

tel.: 12 623 76 24