Strona głównaAktualności"Horyzonty i granice. O wychowaniu do wolności." - nagranie z wykładu Dobrochny Lamy

Turniej piłki nożnej św. Józefa ("ŻagleCup") rocznika 2006. Klasa II

Po 6 godzinach podróży  (w tym zwiedzeniu kilku miejsc na Mazowszu, których wcale nie mieliśmy w planie podróży), dotarliśmy na turniej piłki nożnej Żagle Cup rocznika 2006 do Szkoły Strumienie w Józefowie.

W turnieju brało udział 7 drużyn:

• Skrzydła Poznań

• UKS Żagle I

• UKS Żagle II

• Kuźnica Katowice

• Akademia Fregata Gdańsk

• Wierchy Kraków

• Akademia Piłkarska Wawer

Po przyjeździe od razu przystąpiliśmy do rozgrywek.

Pierwszy mecz ze względu na spóźnienie był naszym drugim spotkaniem z harmonogramu. Wygrana 4:0 ze Skrzydłami Poznań był łagodnym wejściem w rozgrywki.

Drugi rywal, drużyna gospodarzy UKS Żagle I, była godnym przeciwnikiem. Zważywszy na przegraną w ubiegłym roku, spotkanie wymagało od naszych chłopców woli walki i mobilizacji na najwyższym poziomie. Pomimo naszej początkowej dominacji na boisku gospodarze zdołali odrobić straty. Na szczęście nie za bardzo. Nie ulegliśmy, wygrywając 3:2, co miało zasadniczy wpływ na rezultat w całym turnieju

Trzeci i czwarty mecz z Kuźnicą Katowice i UKS Żagle II dał nam silną pozycje w turnieju. Cztery wygrane na 4 mecze - dało nam 12 punktów. Równolegle UKS Żagle I rozgromił Skrzydła Poznań uzyskując punktów 13, lecz kończąc występy w turnieju.
Nasza sytuacja choć dobra nie była ciągle jasna. Po meczu z AP Wawer nasza sytuacja nie poprawiła się. Przegrywając 2:3 po niezwykle zaciętym i wyrównanym meczu mieliśmy tylko jedną możliwość przynajmniej zremisować z Fregatą Gdańsk w ostatnim meczu tego turnieju. I okazało się, że nie było wcale takie to proste. Na szczęście inne drużyny już nam nie zagrażały. Po zaciętej walce z Fregatą uzyskaliśmy upragniony punkt z remisu 1:1.

W wyniku remisu punktowego z UKS Żagle oraz naszego zwycięstwa w bezpośrednim meczu zdobyliśmy pierwsze miejsce. Wygrana była fetowana radośnie i bardzo głośno, także w trakcie poroży powrotnej do Krakowa.

Nasi chłopcy, prowadzeni przez pana Piotra Dobaja, wykazali się walecznością i umiejętnościami, których nie powstydziłby się niejeden z nas. Jesteśmy z nich bardzo dumni.

Oprócz wygranej w turnieju nasi chłopcy otrzymali dwie nagrody indywidualne, najlepszego bramkarza turnieju oraz najlepszego zawodnika. Czyż mogło być lepiej?

W drodze powrotnej, nad wyraz radośni, podziękowaliśmy Matce Boskiej Ostrobramskiej wspólną modlitwą w kaplicy Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku Kamiennej.

Rekrutacja na rok 2020/2021