Strona głównaAktualności"Żeby źródło odnaleźć... Wiry i mielizny współżycia małżeńskiego" - nagranie z wykładu Anny Wardak

Informacja dla osób odbywających kwarantannę

Przekazujemy informację z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Krakowie dla osób odbywających kwarantannę:

Uprzejmie Państwa informuję, iż na stronie internetowej PSSE w Krakowie znajduje się komunikat dla osób, które poinformowano o obowiązku odbywania kwarantanny.

Wyjaśniono w nim szczegółowo, że do usprawiedliwienia nieobecności w pracy jak i wypłaty wynagrodzenia lub świadczenia pieniężnego z tytułu choroby – w przypadku osoby, która nie otrzymała fizycznie decyzji o obowiązku poddania się kwarantannie - wystarczające jest oświadczenie tej osoby, składane w terminie do 3 dni roboczych od dnia zakończenia obowiązkowej kwarantanny (nie jest wymagane przedstawienie w późniejszym czasie decyzji lub zaświadczenia wydanych przez PPIS w Krakowie).

Wskazuję jednocześnie, że w przypadku skierowania danej osoby do odbywania izolacji przez lekarza POZ, w związku z potwierdzonym u niej zakażeniem, wystawiane jest jej zwolnienie lekarskie.

z poważaniem

Adam Jędrzejczyk