Strona głównaAktualnościInformator 2019/2020 nr3

TYGODNIK NR 11 (261)

Tygodnik nr 11 (261)
22 listopada 2019 r.

Program wychowawczy miesiąca listopada:
PRZYJAŹŃ
Pobożność:
kl. I-VIII: Modlę się za zmarłych

Hasła na czas od 18 do 24 listopada:
kl. I-III Staram się mieć wielu przyjaciół
kl. IV-VI: Umiem słuchać opowiadań innych
kl. VII-VIII: Staram się wysłuchać innych

Hasła na czas od 25 listopada do 1 grudnia:
kl. I-III Potrafię powiedzieć przyjacielowi rzeczy trudne
kl. IV-VI: Używam odpowiednich zwrotów grzecznościowych
kl. VII-VIII: Używam odpowiednich zwrotów grzecznościowych

Spis treści:

- Rubryka Dyrektora
- Zaproszenie na roraty
- Zaproszenie na zajęcia otwarte w Przedszkolu
- Ogłoszenia księdza Piotra
- Relacja z wyjść klasy VIa
- Wyjście klasy III
- Wyjścia i wycieczki klasy V
- Wyjście do teatru

Rubryka Dyrektora

Zapraszam serdecznie ROKów z wszystkich klas Wierchów na spotkanie z Dyrekcją, w najbliższy poniedziałek 25 XI o godzinie 17.30

Pozdrawiam serdecznie,
Dr Stanisław Kowal, Dyrektor Szkoły Wierchy

Zaproszenie na roraty

Zaproszenie na zajęcia otwarte w Przedszkolu

Przedszkole Źródło zaprasza na zajęcia otwarte pt.: „W krainie figur geometrycznych.”, które odbędą się we środę 27 listopada w godz. 15:30 do 17:00 w budynku przy ul. Zygmuntowskiej 12A. Liczba miejsc ograniczona, zgłoszenia prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – szczegóły na plakacie.

Ogłoszenia księdza Piotra

Szczęść Boże,

1. We wtorek 26 XI odbędzie się msza katechetyczna dla klasy I.

2. Rozpoczyna się kolejna runda rozmów indywidualnych z uczniami klasy trzeciej przygotowujących do spowiedzi

3. Przypominam też, iż w niedzielę obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata co stanowi jednocześnie ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Można już powoli szykować wieniec adwentowy

ks. Piotr

Relacja z wyjść klasy VIa

1. Uczniowie klasy VIa brali udział w zajęciach w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się jaki wpływ na środowisko naturalne ma zaśmiecanie naszej planety oraz w jaki sposób ludzie nieświadomie przyczyniają się do jej niszczenia. Uczniowie podczas zajęć poznali również takie terminy jak recycling oraz upcycling, a także wspólnie z prowadzącym wymyślali sposoby i zachowania, dzięki którym codziennie będą mogli przyczyniać się do ochrony środowiska.

2. Również w ostatnim czasie klasa VIa miała okazję brać udział w krakowskich Targach Książki. Wyjście było bardzo udane.
Wyjście klasy III

W czwartek 7 listopada miała miejsce wycieczka klasy trzeciej z przewodnikiem po starym Krakowie, w ramach przygotowań do konkursu Krakusek.
Chłopcy na wycieczce, dzięki uprzejmości Państwa Noworolskich, wypili herbatę i zjedli pyszne ciastko.

Wyjścia i wycieczki klasy V

1. Wycieczka Ojców z Synami

W dniu 16 listopada 2019 Ojcowie i Synowie z klasy 5 wyruszyli na dwudniową górską wycieczkę. Z przełęczy Krowiarki weszliśmy na Babią Górę, wróciliśmy na Krowiarki i pomaszerowaliśmy do schroniska na Hali Krupowej. Tam spędziliśmy wieczór na śpiewach przy gitarze, grach planszowych i bieganiu po budynku. Rano po śniadaniu chłopcy stoczyli bitwę na szyszki i kije (bez większych strat). Trzeba tu podkreślić wpływ pisarzy węgierskich na polskie dzieci oraz dogłębną znajomość ostatnio omawianej lektury. Wracając do pozostawionych na przełęczy samochodów odmówiliśmy wspólnie różaniec. To nie koniec, już planujemy kolejne wycieczki….

trasa:
Przełęcz Krowiarki -  Babia Góra Diablak -  Przełęcz Krowiarki - Polica - schronisko PTTK na Hali Krupowej (nocleg)  - Polica - Przełęcz Krowiarki

2. Wyjście na Cmentarz Rakowicki

W poniedziałek 18 listopada uczniowie klasy 5 wraz z wychowawcą klasy Leszkiem Galarowiczem i Panem Piotrem Kuboniem wybrali się na Cmentarz Rakowicki, by pomodlić się przy grobach tych, którzy oddali życie za wolność swojej ojczyzny, dowiedzieć się o wybitnych Polakach, którzy spoczywają na tamtejszym cmentarzu. Uczniowie bardzo solidnie przygotowali krótkie informacje o wybranych przez siebie znanych Polakach i wygłaszali je przy grobach m.in. Jana Matejki, Marka Grechuty czy Piotra Skrzyneckiego.
Wyjście do teatru

Pani polonistka Małgorzata Cichoń z pomocą pana polonisty Leszka Galarowicza zorganizowali w zeszłą sobotę wyjście na spektakl "Pogodynka", który był wystawiony na Scenie Salezjańskiej przy ul. Tynieckiej 39. Reżyserem i autorem scenariusza był Marcin Kobierski. Przedstawienie przeznaczone dla chłopców ze starszych klas podziwiali uczniowie klasy 7 i klas 6 oraz kilkoro rodziców. Wrażenia po spektaklu były wręcz entuzjastyczne. Na uwagę zasługuje fakt, że w roli aktora doskonale zaprezentował się były nauczyciel języka angielskiego z naszej szkoły pan Marcin Sawczak. Mamy nadzieję, że następnym razem frekwencja będzie jeszcze lepsza.

Więcej w tej kategorii: