Strona głównaAktualnościZaproszenie na orszak Trzech Króli

TYGODNIK NR 10 (260)

Tygodnik nr 10 (260)
15 listopada 2019 r.

Program wychowawczy miesiąca listopada:
PRZYJAŹŃ
Pobożność:
kl. I-VIII: Modlę się za zmarłych

Hasła na czas od 11 do 17 listopada:
kl. I-III Chcę być lepszy więc przebaczam
kl. IV-VI: Jestem uprzejmy
kl. VII-VIII: Jestem uprzejmy

Hasła na czas od 18 do 24 listopada:
kl. I-III Staram się mieć wielu przyjaciół
kl. IV-VI: Umiem słuchać opowiadań innych
kl. VII-VIII: Staram się wysłuchać innych
Spis treści:

- Rubryka Dyrektora
- Przypomnienie o końcu trymestru wychowawczego
- Zaproszenie na konsultacje przedmiotowe
- Ogłoszenia księdza Piotra
- Pogadanka księdza Piotra w klasie I
- Inicjatywa Rodziców - klub kawowy
- Wycieczka edukacyjna klasy II do lasu

Rubryka Dyrektora

Chciałbym Państwa zachęcić do regularnego korzystania z naszego dziennika elektronicznego librus.

O ile w klasach I-III głównym narzędziem komunikacji między Szkołą a Rodzicami pozostaje agenda, o tyle w przypadku uczniów starszych agenda zmienia swoją rolę i staje się dla każdego chłopca  osobistym planerem. Dziennik elektroniczny przejmuje wtedy główną rolę kanału komunikacji na linii Rodzice-Szkoła. Ma to swoje uzasadnienie edukacyjne i wychowawcze, wszak chcemy nauczyć młodych ludzi dobrego planowania swojej pracy, zarządzania czasem oraz odpowiedzialności.

W efekcie w klasach IV-VIII nauczyciele przedmiotowi traktują dziennik elektroniczny jako główne narzędzie komunikacji z Rodzicem. Codzienne sprawdzanie librusa pozwoli Państwu m.in: poznać rozkład sprawdzianów i zadań domowych odczytać wiadomości od nauczyciela lub do niego napisać, zapoznać się z bieżącymi ogłoszeniami o zastępstwach, odwołanych lekcjach, wycieczkach, wyjściach, zmianach w planie, dowiedzieć się o zachowaniu Syna.

Oczywiście librus nie zastąpi nam nigdy rozmów tutoringowych - podstawowego narzędzia naszych szkół, niemniej znacząco usprawnia on codzienną komunikację.
Proszę, korzystajmy z tego użytecznego kanału kontaktu codziennie!

Pozdrawiam serdecznie,
Dr Stanisław Kowal, Dyrektor Szkoły Wierchy

Przypomnienie o końcu trymestru wychowawczego

Przypominamy, że zbliża się koniec trymestru wychowawczego - dobiega kresu czas pierwszych rozmów tutoringowych i zaczyna okres drugich spotkań z tutorem.
Przypominamy również, iż od tego roku w zakresie ocen pracujemy w trybie semestrów (dwa semestry na rok szkolny)

Zaproszenie na konsultacje przedmiotowe

Serdecznie zapraszamy na comiesięczne konsultacje przedmiotowe, które w listopadzie odbędą się w najbliższy poniedziałek (18 XI) w godzinach 16.00-18.00. Poniżej prezentujemy miejsce "stacjonowania" poszczególnych nauczycieli.

Ogłoszenia księdza Piotra

Szczęść Boże!

1. Trwają pogadanki dla każdej klasy pod tytułem: Nasze przyjaciółki - dusze czyśćcowe. Taka pogadanka odbyła się także w klasie I o czym niżej.

2 . Uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli we Mszy św. we wtorek 12 listopada. Podczas mszy tłumaczyliśmy także znaczenie poszczególnych modlitw i gestów liturgicznych, aby chłopcy coraz lepiej pojmowali Liturgię Eucharystyczną. Trzeba dodać, że klasa była bardzo skupiona.

ks. Piotr

Pogadanka księdza Piotra w klasie I

W czwartek 14.11. w klasie pierwszej odbyła się pogadanka z księdzem Piotrem na temat nieba i piekła. Chłopcy dzielili się swoją wiedzą o życiu po śmierci, a także zadali wiele pytań. Na sam koniec uczniowie wraz z księdzem i wychowawcą odmówili Modlitwę Pańską, a spotkanie zakończyło się udzieleniem Bożego błogosławieństwa przez kapłana.

Inicjatywa Rodziców - klub kawowy

Z inicjatywy Rodziców, po przerwie, rusza "Sternikowy klub kawowy" dla Mam.
Celem spotkań jest integracja Mam oraz rozmowy o sprawach ważnych w przyjaznej i miłej atmosferze.
Osobą koordynującą spotkania jest Agnieszka Hajos-Iwańska ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).
Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu u chętnych osób.
Pierwsze spotkanie już 18 listopada - zapraszamy.
Szczegóły na plakacie.

Wycieczka edukacyjna klasy II do lasu

Klasa druga była niedawno w lesie. Spotkała się z panem leśniczym w Zabierzowie. Chłopcy dowiedzieli się na czym polega praca leśnika, kto w lesie mieszka oraz jak ważne jest dbanie o nasze zielone płuca.
Chłopcy zabrali do domu wiele pamiątek z wycieczki. Pan leśniczy zaprosił nas na kolejna wycieczkę na wiosnę, na pewno się wybierzemy!