TYGODNIK NR 09 (259)

 
 
 
 
   
Tygodnik nr 9 (259)
8 listopada 2019 r.
 
Program wychowawczy miesiąca października: 
PRZYJAŹŃ
Pobożność: 
kl. I-VIII: Modlę się za zmarłych
 
Hasła na czas od 4 do 10 listopada:
kl. I-III Staram się współpracować z innymi
kl. IV-VI: Potrafię ustępować
kl. VII-VIII: Potrafię ustępować

 
Hasła na czas od 11 do 17 listopada:
kl. I-III Chcę być lepszy więc przebaczam
kl. IV-VI: Jestem uprzejmy
kl. VII-VIII: Jestem uprzejmy
Spis treści:
 
- Rubryka Dyrektora
- Zaproszenie na wykład
- Ogłoszenia księdza Piotra
- Rozdanie medali za dzień sportu
- Wizyta pszczelarza
- Relacja z turnieju szachowego
 
Przypominamy, że dzień 11 listopada (Narodowe Święto Niepodległości) jest dniem wolnym od pracy. Szkoła jak co roku będzie zamknięta.
 
Rubryka Dyrektora
 
Szanowni Państwo,
 
Odpowiadając na sygnały Rodziców jak również obserwacje Nauczycieli informujemy, iż trwają prace nad nową procedurą związaną z zakazem korzystania przez uczniów z urządzeń elektronicznych na terenie Wierchów. Jestem przekonany, że uaktualniona procedura pozwoli na jeszcze lepsze dostosowanie naszej szkolnej rzeczywistości do wyzwań, jakie stawia przed nami nowoczesny świat. W najbliższych dniach wychowawcy zapoznają uczniów oraz przekażą Państwu nową formę w/w procedury. 
 
Pozdrawiam serdecznie,
Dr Stanisław Kowal, Dyrektor Szkoły Wierchy
 
Zaproszenie na wykład
 
Ogłoszenia księdza Piotra

 
Szczęść Boże!
 
1. Przygotowanie do Pierwszej Komunii Św.

W minionych dniach odbywałem rozmowy z poszczególnymi uczniami z drugiej i trzeciej klasy. Celem tej pierwszej rozmowy było zapoznanie się z uczniami, przedstawienie planu przygotowań do Pierwszej Komunii Św., rozmowa o sakramentach oraz przekazanie wiadomości na temat Sakramentu Pokuty.

We wtorek 12 listopada klasa trzecia będzie uczestniczyć we mszy, która posiadać będzie również charakter katechetyczny, aby uczniowie mogli lepiej uczestniczyć i zrozumieć Ofiarę Eucharystyczną.

2. Ósma klasa

Trwają warsztaty na temat Objawienia. Uczniowie otrzymują wcześniej kazus z pytaniami, który powinni przeczytać i próbować odpowiadać na wskazane zagadnienia.
Warsztaty te mają na celu lepsze przygotowanie do sakramentu Bierzmowania.
Zachęcam również Rodziców do zapoznawania się z rozdanymi kazusami, co może pomóc w domowych rozmowach o wierze i moralności.
 
ks. Piotr
 
Rozdanie medali za dzień sportu

Jakiś czas temu podawaliśmy wyniki, a dziś prezentujemy zdjęcia z rozdania medali za dzień sportu. Raz jeszcze gratulujemy sportowej postawy wszystkim wyróżnionym oraz uczestnikom!
 
Wizyta pszczelarza
 
Dnia 3 października 2019 r. w klasach 1-3 odbyły się nietypowe zajęcia z edukacji przyrodniczej. Na zajęcia przybył pan pszczelarz. Gość prezentował klasom różne przedmioty potrzebne do pracy pszczelarzom w pasiece. W trakcie zajęć dzieci oglądały żywe okazy pszczół oraz miały możliwość poczuć się jak prawdziwy specjalista pszczelarstwa.
 
 
Relacja z turnieju szachowego
W niedawno rozegranym turnieju Sobota z KKsz-em (26.10) startowało dwóch naszych uczniów z drugiej klasy: Piotr Iwański oraz Kacper Nowacki.
Chłopcy zagrali z większością przeciwników o rok albo dwa lata starszych i posiadających 4 kategorię szachową oraz duże doświadczenie turniejowe.
Obiecujący był wynik Kacpra, który z 4. punktami zajął w ogólnej klasyfikacji 11. miejsce na 28 uczestników i był jednocześnie najlepszym zawodnikiem z 5. kategorią szachową. Gratulujemy!

Kalendarz

loader

Użytkownicy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie 
 

Napisz do nas

Jeśli masz jakiekolwiek pytania napisz do nas na adres

lukasz.smola@krakow.sternik.edu.pl

lub skorzystaj z formularza kontaktowego w dziale kontakt.

Kontakt

WIERCHY Szkoła Podstawowa
Fundacji Sternik-Kraków

ul. Radzikowskiego 52,

31-315 Kraków

tel.: 12 623 76 24