Strona głównaAktualnościInformator 2019/2020 nr3

TYGODNIK NR 08 (258)

Tygodnik nr 8 (258)
31 października 2019 r.

Program wychowawczy miesiąca października:
PRACOWITOŚĆ
Pobożność:
kl. I-VIII: Modlę się na różańcu

Hasła na czas od 28 października do 3 listopada:
kl. I-III Moją pracą pomagam innym
kl. IV-VI: Staram się o Pracę Dobrze Wykonaną
kl. VII-VIII: Staram się o Pracę Dobrze Wykonaną

Hasła na czas od 4 do 10 listopada [PRZYJAŹŃ]:
kl. I-III Staram się współpracować z innymi
kl. IV-VI: Potrafię ustępować
kl. VII-VIII: Potrafię ustępować

Spis treści:

- Rubryka Dyrektora
- Ogłoszenia księdza Piotra
- Relacja z wycieczki klasy VII i VIII do synchrotronu
- Relacja ze szkolenia dla ROKów

Przypominamy, że dzień 1 listopada (Święto Wszystkich Świętych) jest dniem wolnym od pracy. Szkoła jak co roku będzie zamknięta.

Rubryka Dyrektora

W trosce o bezpieczeństwo dzieci jak również mienie szkoły przypominamy, iż uczniowie klas starszych, którzy nie mają zgody na samodzielny powrót do domu po zakończeniu lekcji, powinni spędzać czas do przyjazdu Rodziców w świetlicy, gdzie zapewnioną mają opiekę ze strony nauczycieli. Uczniowie klas starszych mający w/w zgodę, po zakończeniu lekcji i zajęć dodatkowych udają się bezpośrednio do domu.

Pozdrawiam serdecznie,
Dr Stanisław Kowal, Dyrektor Szkoły Wierchy

Ogłoszenia księdza Piotra

Zachęcam Państwa do zapoznania się z poniższą listą ciekawych książek dla Rodziców [listę przygotowała fundacja Educare]
ks. Piotr

Relacja z wycieczki klasy VII i VIII do synchrotronu

18 października klasy VII i VIII udały się na wycieczkę edukacyjną do ośrodka Solaris - narodowego centrum promieniowania synchrotronowego zlokalizowanego niedaleko kampusu UJ. Wycieczkę zorganizował nasz fizyk, p. Szulik, a w opiece pomagali p. Celej, p. Gałan i p. Król za co serdecznie dziękujemy. Centrum Solaris regularnie umożliwia tego typu zwiedzania młodzieży i zapewnia profesjonalną obsługę merytoryczną oraz przewodnicką.
W czasie wyjścia mieliśmy możliwość zobaczyć niezwykłe urządzenie, jedno z najnowocześniejszych tego typu w Europie. Naukowcy z centrum Solaris w bezpieczny sposób badają za pomocą synchrotronu właściwości materiałów na poziomie atomów - we w pełni kontrolowanych warunkach rozpędzając cząstki do gigantycznej prędkości są w stanie definiować mocne i słabe punkty danych typów obiektów używanych np. w celach przemysłowych.
Wycieczka była okazją do zapoznania się z teorią tego typu badań oraz obejrzenia funkcjonowania nowoczesnej placówki naukowo-badawczej.

Relacja ze szkolenia dla ROKów
28 października odbyło się szkolenie dla ROKów naszych placówek. Niezwykle ciekawe warsztaty poprowadzili członkowie Komitetu Regionalnego i liderzy Akademii Familijnej w Katowicach Państwo Elżbieta i Jacek Drobnikowie, którzy przyjechali specjalnie dla nas z Górnego Śląska.
Nie zabrakło też przestrzeni do rozmów, pytań oraz wspólnej wymiany opinii. Wszystkim ROKom dziękujemy za tak liczny udział, a prelegentom gratulujemy doskonałego wykładu.