Strona głównaAktualnościZaproszenie na orszak Trzech Króli

TYGODNIK NR 07 (257)

Tygodnik nr 7 (257)
25 października 2019 r.
 
Program wychowawczy miesiąca października: 
PRACOWITOŚĆ
Pobożność: 
kl. I-VIII: Modlę się na różańcu
 
 
Hasła na czas od 21 do 27 października:
kl. I-III Moją pracą pomagam innym
kl. IV-VI: Staram się o Pracę Dobrze Wykonaną
kl. VII-VIII: Staram się o Pracę Dobrze Wykonaną

 
Hasła na czas od 28 października do 3 listopada:
kl. I-III Moją pracą pomagam innym
kl. IV-VI: Staram się o Pracę Dobrze Wykonaną
kl. VII-VIII: Staram się o Pracę Dobrze Wykonaną

Spis treści:
 
- Rubryka Dyrektora
- Ogłoszenia księdza Piotra
- Relacja ze spotkania z profesor Wandą Półtawską
- Ceremonia przejścia od przedszkolaka do pierwszaka - relacja
 
 
Rubryka Dyrektora
 
Szanowni Państwo,
 
Przypominam, że trwa pierwsza tura rozmów tutoringowych. Serdecznie zapraszam na umawianie się ze swoimi tutorami na rozmowę
 
Pozdrawiam serdecznie,
Dr Stanisław Kowal, Dyrektor Szkoły Wierchy
 
Ogłoszenia księdza Piotra

 
Przypominamy, że najbliższa wtorkowa msza święta dla chłopców odbędzie się 29 października o godzinie 11.05
 
 
Relacja ze spotkania z profesor Wandą Półtawską
 
17 października nasza szkoła miała przyjemność gościć p. profesor Wandę Półtawską. Ta wybitna lekarka i specjalistka w dziedzinie psychiatrii, osoba blisko współpracująca z papieżem Janem Pawłem II ale również prawdziwy świadek XX wieku zechciała podzielić się z nami swoimi obserwacjami na temat mądrego i odpowiedzialnego wychowania.
Spotkania z przedstawicielami polskiej przedwojennej inteligencji są dla nas bezcenne - czerpiąc z mądrości życiowej oraz trudnych doświadczeń bohaterów takich jak prof. Półtawska mamy niepowtarzalną szansę nauczyć się właściwych wzorców tak bardzo potrzebnych nam w dzisiejszym świecie.
Bardzo dziękujemy wszystkim gościom wykładu za liczne uczestnictwo - frekwencja dopisała wybornie. Już teraz zapraszamy na kolejne spotkania z ciekawymi gośćmi, o których będziemy informować na bieżąco.
 
 
Ceremonia przejścia od przedszkolaka do pierwszaka - relacja
W poniedziałek 21.10 w naszej szkole odbyła się Ceremonia Przejścia od Przedszkolaka do Pierwszaka. Choć samo wydarzenie rozpoczęło w okolicach 15:30 piosenką i wierszem wykonanym przez uczniów klasy I, to rodzice już dużo wcześniej przygotowali poczęstunek dla wszystkich zebranych. 
 
Po pierwszej części artystycznej Pan Dyrektor przywitał wszystkich zebranych, a następnie każdy z chłopców miał za zadanie pokonać tor przeszkód przygotowany przez wychowawcę. Po około 40 minutach okazało się, iż każdy chłopiec bardzo dobrze wykonał zadanie, co pozwoliło płynnie przejść do zakończenia ceremonii - zaśpiewania “Szkolnych Opowieści” przez pierwszoklasistów, a następnie otrzymania legitymacji szkolnych z rąk Pana Dyrektora. 
 
Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym gościom oraz osobom, które przyczyniły się do organizacji tego wydarzenia, a zwłaszcza rodzicom klasy I oraz p. wychowawcy Mateuszowi Mazurowi! 
 
 

Kalendarz

loader

Użytkownicy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie 
 

Napisz do nas

Jeśli masz jakiekolwiek pytania napisz do nas na adres

lukasz.smola@krakow.sternik.edu.pl

lub skorzystaj z formularza kontaktowego w dziale kontakt.

Kontakt

WIERCHY Szkoła Podstawowa
Fundacji Sternik-Kraków

ul. Radzikowskiego 52,

31-315 Kraków

tel.: 12 623 76 24