Strona głównaAktualnościTURNIEJ PIŁKARSKI

TYGODNIK NR 05 (254)

Tygodnik nr 5 (255)
11 października 2019 r.
 
Program wychowawczy miesiąca października: 
PRACOWITOŚĆ
Pobożność: 
kl. I-VIII: Modlę się na różańcu
 
Hasła na czas od 7 do 13 października:
kl. I-III Dbam o kształt liter i czystość papieru
kl. IV-VI: Wojna z lenistwem: uczę się codziennie
kl. VII-VIII: Wojna z lenistwem: uczę się codziennie

 
Hasła na czas od 14 do 20 października:
kl. I-III Sam odrabiam zadania domowe
kl. IV-VI: Mam codzienny plan nauki i wypełniam go
kl. VII-VIII: Mam codzienny plan nauki i wypełniam go

Spis treści:
 
- Rubryka Dyrektora - zaproszenie na konsultacje przedmiotowe
- Promocja wydarzeń organizowanych przez Fundację Sternik Kraków
- Ogłoszenia księdza Piotra
- Klasa VIII na obiektach WKS Wawel
- Sukcesy w biegach
- Wycieczka edukacyjna klasy VII do Ekospalarni w Krakowie-Pleszowie
 
 
Rubryka Dyrektora - zaproszenie na konsultacje przedmiotowe
 
Szanowni Państwo,
 
Jak co miesiąc zapraszam na konsultacje przedmiotowe. W poniedziałek 14 października nauczyciele klas starszych dostępni będą w godzinach od 16.00-18.00, z kolei wychowawcy klas I-III czekać będą od 16.00-17.00
 
Pozdrawiam serdecznie,
Dr Stanisław Kowal, Dyrektor Szkoły Wierchy
 
Promocja wydarzeń organizowanych przez Fundację Sternik Kraków

Drodzy Rodzice, 
 
Już w październiku będą miały miejsce pierwsze wydarzenia, które organizujemy nie tylko z myślą o naszych Rodzicach, ale także z myślą o zainteresowanych osobach spoza Projektu. Zarówno wykłady czwartkowe, jak i zajęcia otwarte w przedszkolu mogą nam pomóc w zaprezentowaniu oferty Sternika szerszemu gronu odbiorców.

Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w promocji wydarzeń. Można to zrobić przez mailowe przesyłanie wiadomości o wydarzeniach osobom potencjalnie zainteresowanym, a także przez powieszenie plakatu reklamującego dane wydarzenie we właściwym miejscu. Plakaty dostępne są w sekretariacie przedszkola.

Zachęcamy do pobierania i rozwieszania w miejscach pracy, bibliotekach, przychodniach, parafiach i innych miejscach, które dają taką możliwość.
 
Już 17 października zapraszamy na wykład dr Wandy Półtawskiej "Uczcie się kochać - o mądrym i odpowiedzialnym wychowaniu".

To pierwszy z cyklu czwartkowych wykładów. Spotkanie będzie miało miejsce w budynku szkół Źródło oraz Wierchy.

Po wykładzie, dla osób zainteresowanych projektem Sternik – Kraków, będzie możliwość rozmów z dyrektorami poszczególnych placówek oraz zwiedzanie budynków.
 
Chętnych prosimy o zgłoszenia na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. najpóźniej do poniedziałku poprzedzającego termin wydarzenia. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
 
 
Kolejną ważną datą jest 30 października.W tym dniu zapraszamy chętnych rodziców i dzieci spoza Projektu do uczestnictwa w zajęciach otwartych przedszkola.

Zajęcia będą odbywać się cyklicznie w budynku przedszkola w wybrane środy w roku szkolnym w godzinach 15.30 – 17.00. Na początek zajęcia pt.: "Gra kolorów". Celem zajęć jest przybliżenie rodzicom, którzy zastanawiają się nad wyborem przedszkola dla swoich dzieci, sposobu pracy w naszych placówkach, atmosfery jaka panuje oraz danie możliwości porozmawiania z pracownikami i obejrzenia budynku.
 
Chętnych prosimy o zgłoszenia na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. najpóźniej do poniedziałku poprzedzającego termin wydarzenia. LIczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Ogłoszenia księdza Piotra

1. W miesiącu październiku w naszej szkole dla każdej klasy odbywają się pogadanki z księdzem Piotrem na temat różańca. Nasi uczniowie dowiadują się m.in. dlaczego różaniec jest tak ważną formą modlitwy, jak dobrze modlić się różaniec oraz jak ważna jest kontemplacja w trakcie różańca.
 
2. Poniżej prezentujemy rozkład nadchodzących mszy świętych dla chłopców w naszej szkole [wszystkie odbywają się zawsze o godzinie 11.05 w naszej kaplicy]:
 
15 października
29 października
12 listopada
26 listopada
10 grudnia
7 stycznia
21 stycznia
18 lutego
3 marca
17 marca
31 marca
21 kwietnia
5 maja
2 czerwca
16 czerwca
 
3. Już teraz informacyjnie przypominamy, że Biały Tydzień w szkole Wierchy będzie miał miejsce w dniach 25 do 29 maja 2020
 
Klasa VIII na obiektach WKS Wawel
 
W dniu 2 października klasa VIII wybrała się na obiekty WKS Wawel gdzie uczniowie mieli mierzone czasy na dystansie 100 m oraz 400 m. Wynajem tych obiektów sportowych przez Szkołę Wierchy będzie odbywał się częściej i obejmował będzie zajęcia różnych klas - nasi nauczyciele WF-u będą tam realizowali treści programowe związane z lekką atletyką.
 
 
Sukcesy w biegach

W dniu 4 października uczniowie z naszych placówek wzięli udział w miejskich zawodach biegów przełajowych (sztafet). Wśród chłopców największy sukces odnieśli reprezentanci Wierchów w kategorii klas V-VI (2 miejsce) co uprawnia ich do startu w zawodach wojewódzkich. Gratulujemy! Dziękujemy p. Robertowi Jończykowi, naszemu wuefiście, za prowadzenie drużyn męskich oraz p. Kędziorowi i państwu Szołtysik za pomoc w organizacji wyjazdu.
 
Wycieczka edukacyjna klasy VII do Ekospalarni w Krakowie-Pleszowie
 
24 września klasa VII wybrała się wraz ze swoim wychowawcą do Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie-Pleszowie. Wycieczkę pomagała organizować p. Sylwia Targosz, a w dniu wyjazdu dodatkową opiekę sprawował p. Mirosław Koniorczyk, za co serdecznie dziękujemy.
Uczestnicy zwiedzili jeden z najnowocześniejszych tego typu zakładów w Europie, mając możliwość zapoznać się dokładnie z procedurą termicznej utylizacji odpadów oraz poznając dodatkowe korzyści płynące z tego procesu (energia cieplna, energia elektryczna). Futurystyczny zakład sam w sobie jest niezwykle ciekawym obiektem (również pod kątem architektonicznym oraz zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych), a dodatkowo poszerza wiedzę dzieci na tematy związane z racjonalną gospodarką odpadami.
Wyjazd był też okazją do zobaczenia rzadziej odwiedzanych dzielnic Krakowa oraz przejechania się komunikacją miejską.
 

Kalendarz

loader

Użytkownicy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie 
 

Napisz do nas

Jeśli masz jakiekolwiek pytania napisz do nas na adres

lukasz.smola@krakow.sternik.edu.pl

lub skorzystaj z formularza kontaktowego w dziale kontakt.

Kontakt

WIERCHY Szkoła Podstawowa
Fundacji Sternik-Kraków

ul. Radzikowskiego 52,

31-315 Kraków

tel.: 12 623 76 24