TYGODNIK NR 04 (253)

Tygodnik nr 4 (254)
3 października 2019 r.
 
Program wychowawczy miesiąca września: 
PRACOWITOŚĆ
Pobożność: 
kl. I-VIII: Modlę się na różańcu
 
Hasła na czas od 30 września do 6 października:
kl. I-III Słucham uważnie tego, co mówi nauczyciel
kl. IV-VI: Zaczynam pracę punktualnie
kl. VII-VIII: Zaczynam pracę punktualnie

 
Hasła na czas od 7 do 13 października:
kl. I-III Dbam o kształt liter i czystość papieru
kl. IV-VI: Wojna z lenistwem: uczę się codziennie
kl. VII-VIII: Wojna z lenistwem: uczę się codziennie

Spis treści:
 
- Rubryka Dyrektora
- Msza Św. pierwszy piątek
- Róża za Sternika
- Dzień sportu - informacje techniczne
- Wycieczka klasy IV
- Kolejne sukcesy szachowe
Relacja z czerwcowej wycieczki ówczesnej klasy VI do Warszawy (cz. 2/3)
 
 
Rubryka Dyrektora
 
Szanowni Państwo,
 
W naszej szkole niezwykle ważna jest dla nas kwestia odpowiedniego podejścia do urządzeń elektronicznych, a zwłaszcza telefonów komórkowych.
Bardzo prosimy zwracać uwagę, na tzw. procedurę komórkową, z którą zapoznawali się zarówno Rodzice jak i uczniowie.
Chłopcy nie mogą korzystać z urządzeń elektronicznych (w tym oczywiście tel.kom.) na terenie szkoły, komórki powinny znajdować się w ciągu dnia nauki w osobistych, zamykanych na klucz szafkach [nie w plecaku, gdyż stanowi to pokusę użycia np. na lekcji]. Wszelkie próby obejścia tych zasad powodować będą konfiskatę telefonu i zdeponowanie go w bezpiecznym miejscu w sekretariacie, gdzie czekać będzie na odbiór przez rodziców ucznia. Z kolei uczeń będzie mieć odnotowany fakt zabawy telefonem w kontekście oceny z zachowania.
Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że telefon jest dla Państwa ważnym narzędziem kontaktu z Synem - prosimy jednak, by służył on do komunikacji z dzieckiem przed i po szkole, a nagłe/wyjątkowe sprawy w ciągu dnia szkolnego sugerujemy załatwiać za pośrednictwem sekretariatu.
Ważne jest też, by rodzice mieli ścisły nadzór nad tym, co ich dziecko robi z telefonem w czasie, gdy może go mieć przy sobie. Niejednokrotnie pokusa korzystania z internetu jest zbyt silna, a presja grupy rówieśniczej za mocna, by chłopcy mogli oprzeć się zachętom kolegów do gier on-line, nieuprawnionych treści czy zwykłego marnowania czasu z telefonem przed i po szkole.
 
Pozdrawiam serdecznie,
Dr Stanisław Kowal, Dyrektor Szkoły Wierchy
 
Msza Św. pierwszy piątek

Szanowni Państwo,
Zapraszamy wszystkich chętnych na Mszę św. w pierwszy piątek października (4 października) do kaplicy w budynku przedszkola Źródło na godz. 7.40.
 
Róża za Sternika

Zapraszamy osoby chętne do dołączenia do modlitwy w intencji Sternika.
Róża działa już kilka lat, w tym momencie 20 osób modli się codziennie różańcem (1 tajemnica) za projekt, nauczycieli i rodziny. Nadchodzi październik - miesiąc różańcowy. To dobry moment, by dołączyć. Modlitwą można zdziałać wiele.

Chętnych proszę o kontakt
Natalia Przeździk, tel. 692 451 486,
mail      Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Dzień sportu - informacje techniczne

Drodzy Rodzice, 
poniżej informacja n/t organizacji DNIA SPORTU W SZKOLE WIERCHY. 
 
 
1. Proszę aby w tym dniu wyposażyć syna w: dres sportowy (bluza i spodnie), pod spodem koszulkę (może być np. piłkarska), buty sportowe
(nie korki), wodę mineralną, kurtkę przeciwdeszczową, ewentualnie w plecaku coś do przegryzienia.

2. Chłopcy będą rywalizować w 5 konkurencjach: biegi przełajowe, przeciąganie liny, piłka nożna, koszykówka, siatkówka/ ringo.

3. Rozkład: 

07.10.2019 (poniedziałek) dla klas 1, 2, 3.
08.10.2019 (wtorek) dla klas 4, 5, 6 a.
09.10.2019 (środa) dla klas 6 b, 7, 8.

4. DLA WSZYSTKICH KLAS PLAN JEST TEN SAM:

7:30- 9:15 W klasach są nauczyciele według planu lekcji.
9:15 (czyli po śniadaniu) nauczyciele sprowadzają wyznaczone klasy do szatni i sprawdzają czy wszyscy mają ze sobą
kurtki przeciwdeszczowe i wody mineralne.
9:30 wyjście ze szkoły i dojście (pieszo) do „Parku Krowoderskiego” na sztuczne boisko 
10:00 APEL NA SZTUCZNYM BOISKU- rywalizacja w duchu FAIR PLAY. Podział na 3 KLANY (skład oraz nazwę drużyny wybiera kapitan) !
10:15- 12:30 rywalizacja trzech KLANÓW. Jeśli skończymy wcześniej to „czas wolny” w parku.
12:30 zakończenie rywalizacji i powrót do Szkoły.
od 13:00 wszystkie klasy/ nauczyciele funkcjonują według planu lekcji.

UWAGA: W przypadku mocnego deszczu dzień sportu zrobimy w szkole (45 minut każda stacja).

Podział na 4 KLANY (skład oraz nazwę drużyny wybiera kapitan).

Zmiana rotacyjna:

1. Tenis stołowy (biegany) + piłkarzyki.
2. Angry birds z mega klocków- na jadalni.
3. Stacje ćwiczebne na sali gimnastycznej.
4. Planszówki w jednej z klas.

pozdrawiam,
Piotr Dobaj


 
Wycieczka klasy IV

W dniu 25.09.2019r. klasa 4 odwiedziła Park Bednarskiego w Podgórzu, w którym Centrum Kultury Podgórza zorganizowało Piknik Integracyjny dla osób niepełnosprawnych. Nasi uczniowie uczestniczyli w przedstawieniu o tematyce Indiańskiej. W trakcie pikniku można też było skorzystać z wielu stanowisk przygotowanych przez uczniów krakowskich szkół, gdzie próbowano swoich sił m.in. w strzelaniu do celu, zabawach integracyjnych, zmywalnym malowaniu twarzy, zmywalnym malowaniu fryzur. Dodatkową atrakcją było boisko oraz plac zabaw. Jak widać po zdjęciach klasa bawiła się świetnie.

 
 
 
Kolejne sukcesy szachowe

 
Nasi uczniowie, bracia Nowaccy, zagrali 28 września w pierwszym w tym roku szkolnym turniej z cyklu "Sobota z KKSzem", który jest organizowany raz w miesiącu przez Krakowski Klub Szachistów.
Jest to turniej szachów błyskawicznych z udziałem dzieci do lat dziesięciu, nie posiadających w momencie rozpoczęcia sezonu wyższej niż czwarta kategorii szachowej.
Tym razem wyżej skończył Piotr, zajmując 7. miejsce z 24. uczestników, a co ciekawe wygrał partię bezpośrednią ze zwycięzcą turnieju.

Czekając na dalsze dobre występy chłopców, zachęcamy uczniów naszej szkoły zainteresowanych szachami do udziału w takich turniejach, gdzie można sprawdzić umiejętności i zdobyć cenne doświadczenie.

Pozdrawiam,

Cristian Ruta-Fulger
 
 
Relacja z czerwcowej wycieczki ówczesnej klasy VI do Warszawy (cz. 2/3)
 
Drugi dzień naszej wycieczki (sobota, 8 czerwca) rozpoczął się od bardzo wyrazistego punktu programu: Stadionu Narodowego. Po przejechaniu komunikacją miejską przez Pragę Południe udaliśmy się na zorganizowane zwiedzanie największego polskiego stadionu piłkarskiego. Mieliśmy szczęście, gdyż następnego dnia odbywał się mecz, położono zatem murawę i przygotowano wszystko do nadchodzącego spotkania. W efekcie poznaliśmy od podszewki działanie dużego obiektu służącego do organizacji imprez masowych - zwiedzanie obejmowało m.in. oba poziomy trybun, szatnie zawodników, zaplecze techniczne oraz płytę boiska.
Kolejny ważny etap naszego sobotniego zwiedzania znajdował się na Woli. W efekcie mieliśmy możliwość przejechać się drugą linią metra oraz tramwajami. Po drodze chłopcy w czasie krótkiego spaceru przeszli obok Muzeum Powstania Warszawskiego oraz zobaczyli północne skraje śródmieścia.

Celem przejazdów były cmentarze na Powązkach. Najpierw odwiedziliśmy Cmentarz Wojskowy, gdzie pomodliliśmy się przy kwaterach "Zośkowców" oraz przypomnieliśmy sobie ich szlak bojowy w czasie Powstania Warszawskiego, następnie odwiedziliśmy Stare Powązki, gdzie zainteresowanie wzbudziło zwłaszcza "kolumbarium" oraz wybitne przykłady sztuki sepulklarnej z XIX wieku.

W drugiej części dnia klasa przespacerowała się Nowym Światem i fragmentem Krakowskiego Przedmieścia, zwiedziła Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza oraz miała możliwość prześledzić szlak działań bojowych a następnie ewakuacji Starego Miasta kanałami w czasie Powstania Warszawskiego. Na sam koniec udało nam się dotrzeć też na Nowe Miasto - obszar bardzo malowniczy, niestety często omijany przez standardowe wycieczki po Warszawie.

Dzień zakończył się na sportowo. Najpierw pierwszą linią metra oraz autobusem dotarliśmy z powrotem do naszej bazy w szkole, a następnie udało nam się zorganizować mecz. Na koniec znalazło się też miejsce na konkurs jedenastek - poziom zawodów był bardzo wysoki! ... [cdn]
fot. Jakub Janik
 

Kalendarz

loader

Użytkownicy

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie 
 

Napisz do nas

Jeśli masz jakiekolwiek pytania napisz do nas na adres

lukasz.smola@krakow.sternik.edu.pl

lub skorzystaj z formularza kontaktowego w dziale kontakt.

Kontakt

WIERCHY Szkoła Podstawowa
Fundacji Sternik-Kraków

ul. Radzikowskiego 52,

31-315 Kraków

tel.: 12 623 76 24