TYGODNIK NR 03 (252)

Tygodnik nr 3 (252)
26 września 2019 r.
 
Program wychowawczy miesiąca września: 
PORZĄDEK
Pobożność: 
kl. I-VIII: Pamiętam o codziennej modlitwie
 
Hasła na czas od 23 do 29 września:
kl. I-III Dbam o estetykę mojej klasy, szkoły i domu
kl. IV-VI: Porządek pomaga mi być bardziej skutecznym
kl. VII-VIII: Porządek pomaga mi być bardziej skutecznym
 
Hasła na czas od 30 września do 6 października [pracowitość]:
kl. I-III Słucham uważnie tego, co mówi nauczyciel
kl. IV-VI: Zaczynam pracę punktualnie
kl. VII-VIII: Zaczynam pracę punktualnie

Spis treści:
 
- Rubryka Dyrektora
- Zeszyt do tutoringu
- Ważne zebranie w klasie VIII
- Co nas czeka w miesiącu październiku
- Czwartkowe wykłady w Sterniku - zaproszenie
- Zajęcia otwarte w przedszkolu Źródło - zaproszenie
- Podziękowanie
- Szkolenie dla nowych rodziców - relacja
- Rozwijanie umiejętności pracy w grupie (klasa I)
- Relacja DKF
- Przerwy motoryczne w klasie II
- Wycieczka ojców z synami w klasie VIa
 
 
Rubryka Dyrektora
 
Szanowni Państwo,
 
Trwa już pierwsza tura rozmów tutoringowych. Zapraszamy do umawiania się z opiekunami swoich Rodzin na konkretne terminy spotkań. Przypominam, że docelowo każda Rodzina powinna odbyć w ciągu roku szkolnego minimum trzy takie rozmowy po jednej w każdym trymestrze wychowawczym.
 
Pozdrawiam serdecznie,
Dr Stanisław Kowal, Dyrektor Szkoły Wierchy
 
Zeszyt do tutoringu

Część z Państwa otrzymała już zeszyt do tutoringu, który ma być narzędziem pomagającym w lepszym i efektywniejszym tworzeniu planu wychowawczego dla dzieci. Zeszyt zawiera niezbędne informacje dotyczące zasad tutoringu, jego celowości oraz sposobu przygotowania do spotkania z Opiekunem. Po pozytywnym odbiorze przez Państwa tej propozycji, zdecydowaliśmy się na dodruk zeszytów, tak aby dla każdego dziecka był osobny zeszyt na notatki, ustalenia oraz terminy kolejnych spotkań. Ci z Państwa, którzy nie posiadają jeszcze zeszytów, otrzymają je na najbliższym spotkaniu z Tutorem. Życzymy owocnej pracy w nowym roku szkolnym.
 
Ważne zebranie w klasie VIII

Zapraszamy Rodziców uczniów klasy VIII na spotkanie dot. egzaminu kończącego szkołę podstawową, które odbędzie się w poniedziałek 30 września o godz. 17:00 w sali klasy VIII. Na spotkaniu zostaną rozdane deklaracje wyboru języka obcego na egzaminie ósmoklasisty.
 
Co nas czeka w miesiącu październiku


Prezentujemy poniżmy najważniejsze wydarzenia, jakie czekają naszą Szkołę w październiku:
 
 
Czwartkowe wykłady w Sterniku - zaproszenie

Zapraszamy na comiesięczne czwartkowe wykłady, które będą odbywać się w jadalni szkolnej i adresowane są do wszystkich rodziców biorących udział w projekcie Sternik – Kraków oraz osób spoza naszych placówek. Po wykładach, dla osób zainteresowanych projektem Sternik – Kraków, będzie możliwość rozmów z dyrektorami poszczególnych placówek oraz zwiedzanie budynków. Prosimy o zarezerwowanie czasu oraz zapraszanie znajomych i osób chętnych.
 
Terminy i prelegenci w pierwszym półroczu:
17 października godz. 18:00 – dr Wanda Półtawska
14 listopada godz. 18:00 – Jacek Pulikowski
12 grudnia godz. 18:00 – Bogna Białecka
16 stycznia godz. 19:00 – x. Piotr Prieto

Plakaty i ulotki już wkrótce.
 
Zajęcia otwarte w przedszkolu Źródło - zaproszenie

Zachęcamy do zapraszania znajomych na zajęcia otwarte dla dzieci w przedszkolu Źródło. Zajęcia będą odbywać się w budynku przedszkola w wybrane środy w roku szkolnym w godzinach 15.30 – 17.00. Celem zajęć jest przybliżenie rodzicom, którzy zastanawiają się nad wyborem przedszkola dla swoich dzieci, sposobu pracy w naszych placówkach, atmosfery jaka panuje oraz stworzenie możliwości porozmawiania z pracownikami i obejrzenia budynku.

Terminy i tematyka zajęć:
30 października – Gra kolorów
27 listopada – W krainie figur geometrycznych
11 grudnia – W świecie „Dziadka do orzechów”
26 lutego – W zimowej krainie
29 kwietnia – 4 pory roku – upływ czasu
24 czerwca – Podwodny świat – woda na Ziemi

Plakaty i ulotki już wkrótce.
 
Podziękowanie

Bardzo dziękujemy p. Tomaszowie Krupie (tacie Piotrka z klasy I), który kilka dni temu w ramach pomocy w remoncie wymalował zakrystię w naszej szkole!
 
Szkolenie dla nowych rodziców - relacja

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy pojawili się 21 września na dedykowanym dla nich szkoleniu. Cieszymy się, że mogliśmy w tak miłej atmosferze przybliżyć Państwu podstawowe założenia naszych placówek. Poniżej garść fotografii z sobotniego eventu.
 
 
Rozwijanie umiejętności pracy w grupie (klasa I)
 
Klasa pierwsza bardzo szybko przyzwyczaiła się do nowej dla siebie rzeczywistości szkolnej i pracuje już pełną parą wraz ze swoim wychowawcą, p. Mazurem. Jedną z rozwijanych kompetencji jest praca w grupie, przy okazji której ćwiczy się także inne umiejętności. 11 i 19 września klasa pierwsza tworzyła makietę domu. Samo zadanie wymagało ćwiczenia orientacji przestrzennej oraz motoryki małej, rozbudzało kreatywność (w domach powstały nawet tory kolejowe!), a także integrowało - chłopcy pracowali w dwójkach. Efekty pracy uczniów można podziwiać na parapetach w klasie, a także na zdjęciach poniżej.
 
Relacja - DKF

W ubiegły piątek wielbiciele dobrego kina z naszej szkoły zebrali się w jadalni Wierchów na seansie naszego klubu filmowego. Wspólnie oglądaliśmy film "Niania" z 2005r. Jest to brytyjski film fantastyczno- komediowy, w którym porządek, a raczej jego brak odgrywa znaczącą rolę w tle:)
Na kolejny pokaz filmowy zapraszamy 25 października!
 
Przerwy motoryczne w klasie II

"Szkoła w ruchu" to motto Wierchów. Poniżej prezentujemy zdjęcia przerwy motorycznej w wykonaniu klasy II.
Wycieczka ojców z synami w klasie VIa

21.09.2019 odbyła się wycieczka ojców i synów z kl. VIa. Uczestnicy wyruszyli z Myślenic zdobywając po drodze 4 szczyty Beskidu Makowskiego. Szczegóły na mapie.
 
 

Kalendarz

loader

Użytkownicy

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie 
 

Napisz do nas

Jeśli masz jakiekolwiek pytania napisz do nas na adres

lukasz.smola@krakow.sternik.edu.pl

lub skorzystaj z formularza kontaktowego w dziale kontakt.

Kontakt

WIERCHY Szkoła Podstawowa
Fundacji Sternik-Kraków

ul. Radzikowskiego 52,

31-315 Kraków

tel.: 12 623 76 24