Strona głównaAktualnościMsza Św.na zakończenie roku szkolnego i przedszkolnego

List Dyrektora

 

Wiadomości z Wierchów
List Dyrektora
Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,
 
kończy się kolejny rok pracy Szkoły „Wierchy”. To już osiem lat istnienia szkoły. Były to lata trudnej, ale także owocnej pracy. W ostatnim czasie wielu rodziców wyraża swój niepokój związany z przyszłością szkoły. Źródłem niepokoju jest troska o szkolną wspólnotę w sytuacji toczących się zmian. Troska ta towarzyszy także wszystkim osobom, które zarządzają aktualnie naszą szkołą. 

Prowadzona od dłuższego czasu analiza różnorodnych aspektów realizacji założeń edukacji spersonalizowanej w Szkole „Wierchy”, stała się inspiracją do przygotowania planu zmian, których celem będzie powrót do idei stanowiących fundament tego typu edukacji i do ich praktycznych realizacji w codzienności szkolnej. Przygotowywane zmiany będą widoczne w nowym roku szkolnym 2019/20, a będą one dotyczyć między innymi przejrzystości wymagań i standardów edukacyjnych (w duchu edukacji spersonalizowanej), pracy wychowawczej w oparciu o wychowanie w cnotach, pracy tutorów, przygotowania rodziców do rozmów z tutorami, wsparcia psychologiczno-pedagogicznego, profilaktyki zintegrowanej, komunikacji i współpracy z rodzicami. O przygotowywanych i realizowanych działaniach będziemy Państwa systematycznie informować. Część z tych działań została już zasygnalizowana praktycznie w ostatnich miesiącach (zróżnicowane wycieczki szkolne, warsztaty profilaktyki zintegrowanej dla rodziców i uczniów).

Koniec roku szkolnego przyniósł także informacje, które zawsze budzą wiele emocji, a które dotyczą zakończenia pracy w Naszej Szkole przez kilku nauczycieli, w tym także członków Rady Zarządzającej. Powody w każdym przypadku były inne. Odchodzący pracownicy Szkoły dostali propozycje kontynuowania współpracy, jednak różnorodne uwarunkowania ostatecznie nie doprowadziły do podjęcia przez nich tych propozycji. Pragnę wyrazić wdzięczność wszystkim naszym nauczycielom – tym, którzy teraz odchodzą i tym kontynuującym pracę w naszej szkole – za ich trud, za poświęcenie i za wielkie serce, które włożyli w trudną pracę kształtowania młodych ludzi w ciągu ośmiu lat istnienia „Wierchów”. 

Jestem świadomy Państwa troski o dobro Naszej Szkoły i wiem jak ważne są informacje, które mogą budować przekonanie, że „Wierchy” idą w dobrym kierunku. Sam jestem tym w najwyższym stopniu zainteresowany, także jako ojciec czterech uczniów naszej szkoły. Od przyjęcia przed kilkoma miesiącami propozycji prowadzenia Szkoły, moje działania i aktywności niezmiennie mają na celu zapewnienie naszym synom jak najlepszych warunków rozwoju i wzrostu. Wierzę mocno, że zmiany te zmierzają w dobrym kierunku i zaprocentują na przyszłość. 

Ostatni rok był także czasem wielu różnorodnych sukcesów odnoszonych zarówno przez naszych uczniów, jak i nauczycieli. Były to sukcesy bardzo spektakularne w konkursach przedmiotowych i rywalizacji z innymi, ale częściej dotyczyły one zwycięstw codziennych, związanych z pokonywaniem własnych słabości i pracą nad małymi, ale systematycznymi postępami zarówno w zakresie uczenia się i zdobywania nowych umiejętności, jak i pracą nad cnotami oraz kształtowaniem charakterów. Nasi nauczyciele wiele razy mieli szansę przeżywać satysfakcję z tego, że ich ciężki codzienny trud przynosi tak piękne i wymierne owoce. W tym miejscu warto pogratulować uczniom naszej ósmej klasy i nauczycielom, którzy z nimi pracowali świetnych wyników uzyskanych na egzaminie. 

Jestem przekonany, że praca kompetentnego i zaangażowanego zespołu naszych nauczycieli, uzupełnionego przez nowe osoby oraz podjęte działania, których celem jest wzmocnienie praktycznych realizacji idei edukacji spersonalizowanej w Szkole „Wierchy”, pozwolą bardzo dobrze przygotować kolejny rok szkolny. Życzyłbym sobie, aby efektem tej pracy była także coraz lepsza współpraca z Państwem i co za tym idzie, optymalny rozwój potencjału naszych uczniów. 

 
Z wyrazami szacunku,
Stanisław Kowal
Dyrektor Szkoły Wierchy
 
 
 
 

Kalendarz

loader

Użytkownicy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie 
 

Napisz do nas

Jeśli masz jakiekolwiek pytania napisz do nas na adres

lukasz.smola@krakow.sternik.edu.pl

lub skorzystaj z formularza kontaktowego w dziale kontakt.

Kontakt

WIERCHY Szkoła Podstawowa
Fundacji Sternik-Kraków

ul. Radzikowskiego 52,

31-315 Kraków

tel.: 12 623 76 24